Ja nie som podpredsedom SMERU-SD alebo nie je Kažimír ako Kažimír

Autor: Marek Kažimír | 6.3.2012 o 4:37 | (upravené 6.3.2012 o 17:36) Karma článku: 9,07 | Prečítané:  2311x

Volám sa Marek, nie Peter. Prečo o tom píšem? Lebo sme tak, ako každý štvrtok zorganizovali jedno zo stretnutí Obyčajných ľudí a nezávislých osobností v kaviarni Ambassador v Košiciach. Také milé, predvolebné, priam neobyčajné. Na týchto našich stretnutiach je vždy neobyčajne milá a príjemná atmosféra, hoci je pred voľbami a emócie bývajú napäté. Takže sme sa opäť stretli a diskutovali sme o tom, aké riešenia potrebujú nielen Košice, ale celé Slovensko. Po chvíli, v takej uvoľnenej atmosfére som medzi prítomnými zaregistroval vyplašený pohľad. Patril staršej milej dáme, ktorá bola až do tejto chvíle presvedčená, že prišla na míting SMER-u. Au ! Pomýlila si ma samozrejme s mojim „smeráckym" menovcom z parlamentu P.Kažimírom, ktorý svieti spolu s istotami na každom štvrtom bilboarde. Pani teda prišla hľadať Kažimíra a meno na pozvánke trošku uniklo....Našla síce Kažimíra, ale Mareka, nezávislého kandidáta hnutia, ktoré familiárne nazvala „matovičovci". Myslím, že ani celý predvolebný program hnutia pre mňa nebolo tak ťažké vysvetliť, ako toto „fópa" a to, že nebudú ani rezne, ani Oto Weiter.

Peter Kažimír so so svojim šéfomPeter Kažimír so so svojim šéfom24hod.sk

Prečo si mňa, Kažimíra mýlia s Kažimírom?

So svojim menovcom som sa nikdy nestretol, hoci som sa už nejaký ten piatok politike venoval. No iba tej komunálnej, bez goríl. Žijem v mestskej časti Košíc, ktorá vyzerá tak ako sa volá - Krásna. A tej som „šéfoval" osem rokov ako starosta. V pozícii starostu som Petrovi Kažimírovi (pre lepšiu identifikáciu budem používať pojem „smeráckemu Kažimírovi") raz napísal e-mail v súvislosti nielen s jeho priezviskom, ale aj s podmienkami na získanie dotácie z ministerstva financií. Hádajte, čo mi odpísal. Ani čiarku, veru tak. A to som si myslel, že menovec ich hodí do e-mailu aspoň zo tri. Dotácia sa teda nekonala, hlavne že nám podľa jeho údajov zlacnel plyn o 90%. Odkedy je „smerácky Kažimír" aj podpredsedom SMER-u, a teda aj verejne a bilboardovo známym politikom, nielen kvôli plynovej zľave, sa ma čoraz častejšie ľudia na ulici pýtajú na naše rodinné väzby. Poniektorí aj žiadajú vysvetlenie, prečo im chodia stále rovnako vysoké faktúry od SPP ! No uznajte. A vraj sa na seba aj podobáme....

Takže. Len pre istotu ešte raz, aby som nemusel stále dookola vysvetľovať okoliu, že Kažimír nie je Kažimír, resp. prečo pre istotu nenosievam červené kravaty: Nie sme rodina. Ani blízka, ani vzdialená. Nemáme spoločných predkov, ani krstného otca a dokonca ani volebného lídra. Iba priezvisko. Punktum.

A späť k tete na míting...

Pani teda nenašla Kažimíra, ktorého hľadala a ani Ota Weitera. Neviem, či bola sklamaná. Ja som bol rád, že prišla tak, ako všetci ostatní hostia. Keď sa už „fópa" prevalilo, zo slušnosti posedela, dala si s nami šálku kávy, popočúvala a nakoniec...pochválila náš program. Verím, že úprimne.

Vzhľadom na to, že kandidujem ako nezávislý na kandidátke hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, považujem za dôležité upozorniť, že tento blog vyjadruje môj osobný postoj, a preto môže, ale nemusí byť v súlade s postojmi iných ľudí na našej občianskej kandidátke. V mnohých a hlavne zásadných názoroch sa všetci na kandidátke zhodujeme, sú však názory, v ktorých odmietame hrať falošnú hru na názorovú jednotu a otvorene priznávame aj názory rozličné. Túto skutočnosť však nepovažujeme za niečo, čo nás rozdeľuje, ale skôr za niečo, čo nás vzájomne obohacuje pri hľadaní cesty k pravde.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?